• Infolinia rejestracji
    +44 63 58 555
  • BIP
  • Szybka terapia onkologiczna
  • Szybka terapia onkologiczna
Aktualność Akcja psychoedukacyjna w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Akcja psychoedukacyjna w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego i Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz Urząd Miasta w Bełchatowie, przy wsparciu Fundacji „Terapia to nie wstyd”, serdecznie zapraszają przedstawiciela Państwa Redakcji do udziału i promocji wydarzenia - “EMOCJE W TWOICH RĘKACH- -TO JEST MOŻLIWE!”.

Akcja psychoedukacyjna odbędzie się 20.10.22r. w godzinach 10-14 w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i jest realizowana w ramach kampanii społecznej – Terapia to NIE WSTYD edycja III.

Celem akcji skierowanej do mieszkańców powiatu bełchatowskiego jest:

przełamywanie stereotypów na temat zdrowia i choroby psychicznej,

zapobieganie stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi,

wsparcie psychologiczne osób w kryzysie psychicznym,

psychoedukacja dotycząca wpływu emocji na zdrowie i bieżące funkcjonowanie,

informowanie o możliwych skutkach przewlekłego stresu.

NIE BÓJMY SIĘ PROSIĆ O POMOC, GDY EMOCJE BIORĄ GÓRĘ!

Tłumione emocje to między innymi: lęk, agresja, trudności ze snem, stany depresyjne, poczucie zagubienia, trudności w komunikacji z otoczeniem. Długo odsuwane na bok emocje mogą bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie fizyczne, a przedłużający się brak kontaktu ze swoimi emocjami sprawia, że trudniej jest do nich dotrzeć i je rozpoznać. Nie pozwól, aby to emocje decydowały za Ciebie. Poznaj je i zobacz, jak wielki wpływ możesz mieć na swoje życie. Brak umiejętności kierowania emocjami prowadzi do wyładowania złości czy niepokoju na inne osoby, często doprowadzając do przemocy słownej lub fizycznej. Autoagresja może być jednym z czynników prowadzących do samookaleczeń i myśli samobójczych. Dlatego tak ważne jest posiadanie umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich emocji oraz proszenie o pomoc w odpowiednim momencie. Chcemy, aby tegoroczna akcja sprawiła, by jak najwięcej osób potrafiło zaopiekować się swoimi emocjami i emocjami bliskich.

 Zainteresowani, którzy odwiedzą MCK PGE Giganty Mocy w nadchodzący czwartek, będą mieli również możliwość zapoznania się ze strukturami i ścieżkami działań poszczególnych jednostek w Centrum Zdrowia Psychicznego w Bełchatowie. Omówimy również różnice między psychologiem, psychoterapeutą, terapeutą uzależnień, a psychiatrą, gdyż bardzo istotne jest by wiedzieć do jakiego specjalisty w pierwszej kolejności pacjent powinien się udać, aby sobie pomóc.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny!