Zgłaszając się do szpitala należy posiadać:
Posiadanie wyżej wymienionych dokumentów nie dotyczy pacjentów, którzy zgłaszają się lub są kierowani w trybie pilnym.
Wskazane jest posiadanie:
Odzież osobista pacjenta może być przechowywana w magazynie szpitalnym. Pieniądze i przedmioty wartościowe można złożyć w depozycie Szpitala i otrzymać je za pokwitowaniem w dniu wypisu. Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez chorego. Bezpośrednio po przyjęciu do oddziału należy powiadomić lekarza o posiadanych przez siebie lekach. Stosowanie ich musi być uzgodnione z lekarzem leczącym. Posiłki wydawane i spożywane są w salach chorych.
1. Szpital realizuje świadczenia zdrowotne w trybie nagłym lub planowym.
2. O trybie i terminie przyjęcia pacjenta do szpitala decydują wskazania medyczne.
3. Pacjentowi w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, wymagającemu natychmiastowego pozostawienia w Szpitalu, świadczenia udzielane są w trybie nagłym. Każdy chory wymagający niezwłocznej hospitalizacji powinien zgłosić się do Szpitalnego oddziału ratunkowego. W Szpitalnym oddziale ratunkowym jest też udzielana pomoc osobom przywiezionym przez zespół ratownictwa medycznego.
4. Jeżeli stan zdrowia pacjenta nie wymaga udzielenia świadczeń zdrowotnych w trybie nagłym, wówczas pacjent jest kwalifikowany do przyjęcia w trybie planowym i wpisany na listę oczekujących na udzielenie świadczenia. Kolejność przyjęcia do wskazanego na skierowaniu oddziału wyznaczana jest z zachowaniem kolejności zgłoszenia. Nad prawidłowością prowadzenia kolejek oczekujących czuwa specjalnie powołany do tego Zespół Oceny Przyjęć.
1. Decyzję o wypisaniu pacjenta ze Szpitala podejmuje ordynator/kierownik oddziału.
2. Wypisanie pacjenta następuje w określonych przypadkach:
3. Osoba wypisana ze Szpitala odbiera kartę informacyjną z przebiegu leczenia szpitalnego oraz złożone do magazynu rzeczy chorych, rzeczy osobiste lub przedmioty wartościowe złożone do depozytu.