Aktualność 40 – lecie porodów rodzinnych

40 – lecie porodów rodzinnych

Czterdzieści lat temu, w dniu 10 czerwca 1983r. w Łodzi w Szpitalu im. Madurowicza odbył się pierwszy w Polsce poród rodzinny. Z tej okazji władze województwa łódzkiego przekazały dla naszych małych pacjentów prezenty.

W ostatnich latach zaobserwowano, iż porody rodzinne, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, stanowią przeważającą większość wszystkich porodów. Wsparcie osoby bliskiej dla kobiety rodzącej dziecko jest również zalecane w nowych standardach opieki okołoporodowej. Obecność osoby bliskiej  wpływa na kobietę uspokajająco. Sprawia, że kobieta mniej boi się porodu, a poczucie bezpieczeństwa i troska jest najważniejszą rzeczą jaką otrzymuje. Pomaga stworzyć wyjątkową więź i daje radość z narodzin.