Aktualność 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych

12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych

Zawód pielęgniarki ma już tysiące lat, a jednak mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych Dyrekcja Szpitala składa wyrazy najwyższego uznania i wdzięczności za ofiarną pracę i pomoc niesioną wszystkim potrzebującym pacjentom. Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i wytrwałości, aby praca którą wykonujecie przynosiła Wam radość i satysfakcję.

„Pielęgniarstwo to nauka i sztuka, źródło inspiracji w trosce i służbie drugiemu człowiekowi,

oparte na życzliwości, przyjaźni, lojalności, tolerancji i zwykłej ludzkiej dobroci”.