Aktualność 100 zabieg robotyczny w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie

100 zabieg robotyczny w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie

Pragniemy poinformować, iż w dniu 14-07-2023 w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie wykonano 100 zabieg robotyczny. Jest to ogromny sukces całego zespołu Oddziału Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Laparoskopowej, Anestezjologów, Instrumentariuszek oraz Pielęgniarek Anestezjologicznych, którzy na co dzień uczestniczą w przygotowaniu do zabiegu oraz operacji pacjenta.

Od lipca 2022 roku w naszej placówce część zabiegów urologicznych wykonywanych jest z zastosowaniem robota chirurgicznego VERSIUS. Oddział Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Laparoskopowej naszego Szpitala jako pierwszy w 2022r. w województwie łódzkim spełnił wszelkie wymogi sprzętowe oraz kwalifikacyjne do wykonywania takich zabiegów. W ramach finansowania przez Narodowy Funduszu Zdrowia wykonywane są zabiegi prostatektomii radykalnej, czyli usunięcia gruczołu krokowego w przypadku raka tego narządu. Należy podkreślić, co bardzo istotne jest z punktu widzenia naszych pacjentów, iż powrót do pełnej sprawności po tego rodzaju zabiegach jest zdecydowanie szybszy, a sama hospitalizacja znacznie krótsza.

W ostatnim czasie lekarze z Oddziału Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Laparoskopowej zorganizowali kurs laparoskopowy, podczas którego urolodzy z innych podmiotów leczniczych mogli uczestniczyć w przebiegu małoinwazyjnych zabiegów w zakresie prostaty, nerki oraz z zakresu urologii czynnościowej.

Niezmiernie cieszy nas fakt, iż personel Oddziału Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Laparoskopowej nie ustaje w działaniach służących w podnoszeniu jakości wykonywanych usług.

Ostatnio Oddział Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Laparoskopowej doposażony został między innymi w tor wizyjny do zabiegów endoskopowych (zakup finansowany z środków z dotacji Miasta Bełchatowa i środków własnych Szpitala), sprzęt laparoskopowy (zakup finansowany z środków z dotacji z Budżetu Województwa Łódzkiego i środków własnych Szpitala) oraz w sprzęt do diagnostyki nowotworów pęcherza moczowego - cystoskopy giętkie (zakup finansowany z środków pochodzących ze Skarbu Państwa - Ministra Zdrowia).